یاکریم مقدس

 

 

 

 

 دو حلزون بزرگی   که از رامسر آورده بودیم  به طرز مشکوکی در جعبه‌شان خورده شدند. مظنون اصلی یاکریم مقدس ساکن بالای کولر بود.

‌ مدتی هم بود که یک گنجشگ سعی می‌کرد گوشه‌ی بالکن‌مان نزدیک لانه‌ی یاکریم برای خودش لانه‌ای دست و پا کند. یک بار از پشت پنجره شاهد درگیری‌شان روی لبه‌ی بالکن  بودم. یاکریم اجازه نمی‌داد گنجشک به لانه‌اش نزدیک شود. در روزهای بعد گنجشک‌ها در غیاب یاکریم لانه‌شان را تکمیل کردند اما سرانجام تسلیم شدند و دیگر نیامدند. سری به لانه‌شان زدم دیدم خراب شده. شک‌ام به همین یاکریم سبک مغز است. ناراحت‌مان کرد. مخصوصن که تصور می‌کردم  وقتی لانه‌ی آن دو گنجشک بیچاره را ویران می‌کرده و تخم‌های بی گناه را پرت می‌کرده چه  قیافه‌ی معصوم   و ابلهی داشته.

 

/ 3 نظر / 22 بازدید
ازگمی

سلام. ما توی شمال که بودیم بعضی وقت ها مار می افتاد توی لانه پرستو ها و جوجه هایش را میخورد و گنجشک را هم میترساند تا در فکر لانه دیگر باشد ما هم وقتی خبر دار میشدیم با چوب بلند می افتادیم به جان مار. خوشبختانه یاکریم گوشتش مکروه یا حرام هم نیست.

amin

shaiad gonjeshke halazuna ro khorde va iakarim ham khuneie gonjeshko kharab karde be talafi - in be adle elahi bishtar mikhore khiale to ham rahattar mishe

اتفاقا شما احتمالا به یکی از نوابغشان برخورده‌اید! من هر وقت این قمری یا به قول شما یاکریم را دیدم یک جای ابلهانه برای لانه سازی انتخاب کرده بود که هیچ پرنده دانایی مثل گنجشک آنجا را انتخاب نمی کرد.