خاک این کشور را ترک نکرد

 

 

به دلایل نامشخص امام موسی صدر از بازداشتگاه اول خود به زندان ابوسلیم منتقل شد. اطلاعات دریافتی نشان می دهد وی تا سال 1997 در این زندان به سر می برد و زنده بود اما در این دوره از بیماری دیابت خون به شدت رنج می برد.

او پس از مدتی به دلیل قطع شدن داروهایش درگذشت. تاریخ مرگ او اما به شکل دقیق مشخص نیست اما به نظر می رسد وی در ابتدای دهه گذشته درگذشت.
سلول امام موسی صدر به سردخانه ویژه مانند سردخانه های بیمارستان ها مجهز شد. پس از آن زندانبانان او برای یک دهه کامل همچنان از جسد او مراقبت می کردند. هنگام وقوع انقلاب در 17 فوریه سال 2011 زندانبانان همچنان از جسد امام موسی صدر مراقبت می کردند. این مراقبت ها تا شب 22 آگوست زمان سرنگونی رژیم قذافی و تسلط مخالفان بر طرابلس ادامه داشت.

در این تاریخ و همزمان با عملیات گسترده نیروهای غربی  زندان ابوسلیم به شدت بمباران شد و به شکل کلی ویران شد.

جسد او در روزهای پایانی درگیری به همراه دهها تن از اجساد به حیات زندان منتقل شد. چندین شاهد عینی تاکید کردند عمامه مشکی و عبایی که بر تن امام موسی صدر بود را مشاهده کردند.

از این جا. ممنون از حامد


/ 2 نظر / 33 بازدید
سیدعباس سیدمحمدی

سلام علیکم. خدا داند، امام موسی صدر زنده است یا نه. و اگر زنده باشد، و بیاید ایران، و ببیند تیپ فکری اش مانند امثال سیدمحمد خاتمی، قریب الاعدام هستند، می ماند ایران؟ و بشنود برادر بزرگش سیدرضا صدر را سال 1365 بازداشت کردند، می ماند در ایران؟

سوده ط

سلام. سال نو مبارک. زیاد العربیه را جدی نگیرید. [لبخند]