باسمه

 

 


چند سال است که این ساز و نقاره بلند شده؟ یادم است در تلوزیون یک همچین عبارتی را شنیدم « آن شهید با تمام وجود در ولایت ذوب شده بود.»
«ایشان خاطر نشان کردند ذوب در ولایت اصولا معنی ندارد. چرا که رهبری هم باید در اسلام ذوب شود تا احترام داشته باشد. بنا بر این همه باید در اسلام و اهدافی که اسلام برای سعادت ملت ترسیم کرده است و در واقع در ملت ذوب شویم.» ایران- پنجشنبه
حالا کاری ندارم که چرا ایشان بعد از چند سال یادشان افتاده این موضوع را خاطر نشان کنند. کاری هم ندارم چرا باید هی ذوب شویم و تکلیف آنهایی که در این چند سال در ولایت ذوب شده اند چی می شود؟  فقط عدم هر گونه شجاعت در این بیانات آزرده ام می کند. این احتمالا قرار است پاسخ به خاتمی باشد که گفت «از شعار ذوب درولایت که شعار محوری رقبای دوم خرداد در درون حکومت بود تا شعار ایران آزاد، آباد و شاد و تأکید بر دموکراسی، آزادی و حقوق بشر راه درازی طی شده است.»
این که ما در برابر آمریکا ایستاده ایم شجاعت می خواهد. فقط می ترسم این شاخ و شانه کشیدن ها بیشتر از روی عادت باشد یا از سر ناچاری یا هر چیز دیگری غیر از شجاعت. 

 

/ 5 نظر / 6 بازدید
كتكله

اگه مردهای تو قصه بدونن كه اینجایی / برای بردن تو با اسب بالدار میتازن

amir

هنوز به ؛در مقابل آمريکا ؛ اعتقاد داری؟ اين عبارت عين عبارت ذوب در ولايته . قدرت چقدر مرموز است

آشنا

ناز بشی بلا.

reza

سلام. بد نيست!

یوسفی

اولا که سلام - ثانيا همون شعری که اولين کامنتته - ثالثا اين قضيه ذوب مال امروز و ديروز نيست. خاتمی هم حرف های زیادی زده که هیچ کدوم جوابی نگرفته. لابد این جواب برای دیگرانی بوده که مهم بودن. خوبی شما آقا جواد نقطه!