باسمه<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

 

 

لطفا خندیده نفرستید! بخشی از این نوشته را که اصلش در BBC است، بخوانید.

«... همزمان با اين، دستور زبان تاجيکی از دستور زبان روسی نسخه برداری شد، به زبان شماره افزون واژه های بيگانه تبار از زبانهای روسی و ازبکی و همچنين واژه های بين المللی بدون ضرورت (چرا که در فارسی مرادفهای بيشتر آنها وجود دارد) داخل شد.

اينچنين با گناه اهل قلم آن سالها در زير نقاب «دمکراتانی» در زبان فعلهای ترکيبی فعلی مانند «شده ماند» به جای «شد»، «خنديده فرستاد» به جای «خنديد»، «کشيده پرتافت» به جای «کشيد» و غيره؛ صفتهای فعلی ساخته مانند «کتاب می خواندگی من» يا «کتاب خوانده ايستادگی من» به جای «کتابی که من می خوانم»، «نقل کرده می دادگی من» به جای «نقل می کنم» و غيره پيدا شدند.»

ای کورش علیانی آسوده مخواب!

 

/ 7 نظر / 6 بازدید
یه رهگذر.....

آفتابی تو آدمی . زنهار---- پشت ابر اوفتاده ای پنهان *خيزونوکن تو عهد با خورشيد----کن جهان را دوباره نورافشان --------------------------------------------- سلامی به صمیمیت بها ر.......... .دردرون شما توانایی الهی برای جذب و تبلور تمام آنچه نیازمند و آرزومندش هستید وجو دارد از امروز با خود بگویید« من از توانایی الهی برای جذب و تبلور آنچه نیازمندو یا ارزومندش هستم برخوردارم » این کلام باید باور ذهنی تان شود که آنگاه با خودشناسی و برداشتن موانع از روبروی خویش . انسانی دیگر خواهید شد .......و به دنیایی دیگر نیز دست خواهید یافت. جهانی که تمام ارزوهای شما در آن نهفته است . جهان آرامش و صلح . جهان عشق و یگانگی . و جهان ارتباط دمادم بامعشوقه خویش یعنی خدای عزوجل(حتی اگر منکر او باشی ) ......آنچه میخوانی خلسه و رویا . یا شوخی و مزاح نیست بلک واقعیتی ست که اکثریت ما از آن بی خبریم .....با تخلیه ذهن .با خودتان صادقانه ارتباط برقرار نمایید ..... برای دانستگی بیشتر مطالب وبلاگ را عمیق تر بخوانید

كورش

سلام جواد جان. چشم. آسوده نخواهم خفتانده گشتن. راستی! می‌بينم به راه راست دعوت شده‌ای.

حامد

بسم الله اول: سلام دوم: استه بايد شدن خنداننده را! سوم:جواد: مععععععععععععع چهارم: يا علی

جواد

راه راست؟

ق

جواد وبلاگی که خوانده ایستادگی من را زود به زود نوشته ایستادگی تو

كورش

سلام. كامنت اول را گفتم.

amir

سلام جواد....... ميدونی من اصولا دلم برای کسی تنگ نميشه اما.......بماند