باسمه

 

 

19 اردیبهشت کی بوده؟ من همین الان توی وبلاگ کاظمی خبر مرگ حسین منزوی را خواندم.
یک بار با عباس یکرنگی گوشه مطبخ نشسته بودیم و سیگار می کشیدیم. من افسرده ی حاد بودم! عباس شعر هم می خواند. این طور شد که فردایش رفتم خیابان انقلاب و هر طور که بود دو کتاب از شعر های حسین منزوی را پیدا کردم. این دو کتاب حالا دو سالی است که پیش مهدی محمدی است. اگر زیرش نزند.
شعر هایش یک جور خوبی بودند. نمی دانم بیشتر از این چه می توانم بگویم؟ مشکل بشود از شعری واقعا خوشم بیاید. شنیده بودم معتاد است و زندگیش سخت می گذرد و چیزهای دیگر. ولی شاعر خوبی بود و  شنیدم در مواقعی که شاعر بوده، آدم مغرور و محترمی می شده. نمی دانم چرا فکر می کنم به خاطر اين که شاعر خوبی بود به او مدیونم. 


اگر چه هيچ گل مرده دوباره زنده نشد، اما
بهار در گل شیپوری مدام گرم دميدن بود


 

/ 5 نظر / 7 بازدید
mohammad

سلام جواد جان وب لاگه خو ب و زيبايی داری خوشحال ميشم به وب لاگه من سر بزنی و نظرتو بگی و اگه خواستی تبادل لينک کنيم موفق باشي

الهدي

سلام..ليلا دوباره قسمت اين السلام شد//عشق بزرگم آه چه آسان حرام شد!//بعد از تو باز عاشقی و باز آه...نه!//اين داستان به نام تو اينجا تمام شد.....شنيده ام اين آخرين نوشته منزوی بوده است...ياعلی.ع.

آرش

سلام. جواد جان گاهی دلم برای مهدی محمدی تنگ می‌شود. اگر زیرش نزند!

رضا

سلام. من تازه شمارو یافتم!!! چرا update نمی کنی حوصلمون سررفت!!

كريم

عشق همين است! اگر به ديگران هم زورت نرسد كه به خودت مي رسد! خودت را آزار بده، فرق تو با خاينان و جانيان درهمين است! خيانتكاران و جنايتكاران ديگران را آزار مي دهند و شاعران و عاشقان تنها بر خود تازيانه مي زنند! هر دوي اين گروه از چيزي در عذابند، آنها بدون شك متحمل رنج ها و درد هاي بسياري شده اند و چه بسا كه بر اين انديشه اند كه چيزها يا كساني در حق آنها ظلم و اجحافي سنگين روا داشته اند! بنابراين در نهايت به مرحله اي مي رسند كه ديگران نام آن را شورش و عصيان گذاشته اند! گروهي از اين ميان، برعليه ديگران خروج مي كنند و دست به خيانت و جنايت مي زنند، كه در نتيجه خيانتكار و جنايتكار نام مي گيرند! گروه ديگر هم همين شاعران و عاشقان جهان هستند كه فقط مي توانند بر عليه خود خروج كنند! آنان اگر خيانت و جنايتي هم مرتكب شوند اين خيانت و جنايت را در حق خود روا خواهند داشت! پس، از شاعران و عاشقان نترسيد! آنها حتي اگر از درد و رنج هم سرودي بسرايند، ضرر و آسيبي و يا غصه و اندوهي متوجه شما نخواهد شد!