بچه های بدون یارانه

 

 

ظهر جمعه رفتم از عابربانک کنار خانه کمی پول بگیرم نداشت. بعدی هم نداشت آن طرف خیابان هم نداشت دم فلکه هم نداشت. همه‌ی عابر بانک‌ها خالی از سکنه شده بودند. یکی توضیح داد که یارانه‌ها را به حساب ریخته‌اند و از دیروز مردم هر چه بوده گرفته‌اند.

مهمان داشتیم و نمی‌شد منصرف شوم. یک جا پیدا کردم که داشت. توی صف ایستادم و بعد از 6-7 نفر که رفتند نوبتم شد. وقتی می‌رفتم 6- 7 نفر دیگر پشت سرم بودند.

به این مردمی که هر روز می‌بینم نمی‌آید این قدر زیاد  و فوری محتاج این کمک دولتی باشند. جلوی فرمانداری البته وضع دیگری است. مردمی که صبح زود آن جا  برای مشکل یارانه‌های‌شان ازدحام می‌کنند وضع دیگری دارند. یکی‌شان  بچه‌دار شده بود و آمده بود که برای نوزادش یارانه بگیرد. عصبانی شده بود و  داد می‌زد که شش ماه است حقوق نگرفته.

 

 

/ 5 نظر / 23 بازدید
آناکارنینا

اینجا مردم را گدا بار اورده اند. هر روز گدا تر از دیروز.

اردشیر بابکان

درود بر شما دوست عزیز اگر علاقه دارید من در وبلاگم مطلب کوتاهی درباره پیروزی نهایی راستی بر دروغ(فرشکرت frash kart) از دیدگاه زرتشت نوشتم لطفا" اگر علاقه دارید آن مطلب را بخوانید و دیدگاهتان را بیان کنید با تشکر از شما دوست عزیز[گل]

ازگمی

این عشق امام زمانی (عج) این مردم است که هی دارد فوران میکند. آخر مگر عزیز دل ما و رئیس جمهور محبوب و دوست داشتنی و با هوش و زیرک و سیاستمدار و اقتصاد مدار و ولایت پذیر ما نفرمودند که پول پول اقا امام زمان عج است؟ مردم این روزها گوششان به دهن مبارک رییس جمهور محبوبشان است. این طور نیست؟ چرا ؟ همین طور است. جور دیگری نیست. همه چیز خوب است. اصلا" بد به مخیله ات راه مده. اجازه نده شیطان توی جلدت برود و فکر بد کنی. همه چیز خوب است.

ازگمی

همه چیز خوب است هاشمی بد است فائزه هم بد است مهدی هاشمی هم بد است بعضی های دیگر هم بد هستند احمدی نژاد خوب است مشایی خوب است رییس جمهور درست می گوید وضع اقتصاد مملکت خوب است گرانی نیست صندوق ذخیره ارزی هم حالش خوب است خود رییس جمهور اخیرا" جاروش زده است. حال سعید حدادیان هم خوب است چیزی هم بیرون نیست اگر هم هست ما چشم لامذب مان را می بندیم مهم این است که یارانه نان هزار تومان اضافه شده است مهم این است که یارانه ها را هر ما واریز میکنند. مهم این است که طلا دارد گرانتر میشود مهم این است که ظهور نزدیک است

نایاب

چه کسی می گوید که گرانی شده است ! دوره ی ارزانیست دل ربودن ارزان دل شکستن ارزان آبرو قیمت یک تکه ی نان و دروغ از همه چیز ارزانتر قیمت عشق چقدر کم شده است کمتر از آب روان و چه تخفیف بزرگی خورده قیمت هر انسان ! و چه تخفیف بزرگی خورده قیمت هر انسان !