از راه های غلبه انسان بر محدودیت انتقال اطلاعات

1-      برپا کردن دود و آتش

2-      پرواز کبوتران نامه‌بر

3-      پیک‌های تیزپا

4-      ...

مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان در «کنفرانس تخصصی فن آوری‌های نوین ارتباطی» تصمیم گرفته بود خیلی ریشه‌ای و عمیق از عصر حجر شروع کند.

حدس زدم خیلی مانده تا به گراهام بل برسد و زدم بیرون کمی کنار ساحل بی آب رودخانه  نفس بکشم. گوسفندها را ول کرده بودند در بستر خشک زنده رود  بچرند، برگشتم.

هزینه‌ی ثبت نام کنفرانس 50 تا 70 هزار تومن بود و قصه‌ی رییس به این جا رسیده بود که بشریت به انتقال اطلاعات نیاز مبرمی دارد. اواخر تمدن، مدیرعامل رسیده بود به این که اگر شرکت مخابرات خودش مستقیم وارد بازار adsl  و خرده فروشی شده اصلن منظورش این نیست که از انحصارش علیه شرکت‌های خصوصی استفاده کند. حتا برعکس! بلکه شرکت‌های خصوصی تشویق می‌شوند که بروند به سمت تولید محتوا.

 

 

 

/ 2 نظر / 25 بازدید
ازگمی

یاد نخبه های برق و مخابرات شریف به خیر باد.آن مغزهای توانا الان در کدام مرکز و کدام کشور دارن طرح میدن و طراحی میکنن که وزیر و رئیس مخابرات ما پورت ای دی اس ال باز میکنن و می بندن و میشمرن؟ البته وقتی مرکز مخابرات پیام نور در وسط تهران و حوالی پونک 8 ماه است که پورت ای دی اس ال اش هم تمام شده و خودش و تمام شرکت های PAP ول معطلند مدیر کل مخابرات اصفهان باید از شاهکار مدیریتی اش در گشترش ای دی اس ال از این حرف ها بزند.

D: